کارخانه تولید ملزومات چاپ امیر در چین

کانال ما در تلگرام irantochinamir@

شرکت بازرگانی امیر در ایران

تحصیل,تجارت و سرمایه گذاری در چین

سلام به همه IranToChin دوست ها

نحوه ارتباط با من از طریق:

CELLPHONE:008615240244297
Education@irantochin.com
irantochin@gmail.com
viber number:09124583844
QQ NUMBER:2561016153
telegram number :008615240244297
what's app number: 008615240244297

لطفا با من تماس بگیرید تا کامل شما رو راهنمایی کن.

در همه زمینه ها در خدمت شما هستم.

تحصیلی - حقوقی - تجاری - توریستی - سرمایه گذاری - اقامت

یا علی مدد

تمام مطالب سایت بروز میباشد.

اسلام در چین

سلام به همه دوستان فارسی زبان....

در این قسمت میخوام در مورد نفوذ و ورود اسلام در چین توضیحاتی رو براتون بنویسم و همین طور تجربیات خودم در این زمینه رو...

پیشینه ورود اسلام به چین به پیش از ۶۵۰ میلادی باز می‌گردد، زمانی که سعد بن ابی وقاص صحابه پیامبر اسلام، سفرایی را به سوی امپراتور گائوتسونگ فرستاد. نتیجه ورود اسلام به چین جمعیتی حدود ۴۰ میلیون مسلمان در چین است که بیشتر آنها در استان‌های شینجیانگ، گانسو، نینگشیا و چینگهای زندگی می‌کنند.

پیشینه ورود اسلام به چین، به قرن اول هجری باز می‌گردد. مهاجرت عرب‌ها و فارس‌ها از راه‌های دریایی و جاده ابریشم، در زمان سلطنت سلسلهٔ تانگ, موجب ورود دین اسلام به کشور چین شده و نقش مهمی را در برقراری ارتباط بین این کشور و کشورهای اسلامی ایفا کرده‌است.
برخی معتقدند که در زمان عثمان، هیئتی برای تبلیغ دین اسلام وارد چین شده و با امپراطور سلسله تانگ نیز ملاقات کرده‌است. ابی وقاص در صدر اسلام با یک گروه ۴۰ نفره از مسلمانان از طریق دریا وارد جنوب چین در شهر کانتون شده و مجموعاً سه بار بین ایران و چین مسافرت کرده‌است. ابی وقاص به همراه ۴۰ تن از پیروان خود هنگام نماز کشته شدند. بعدها مسجد ابی وقاص که جزو قدیمی‌ترین مساجد چین است که در مرکز شهر کانتون واقع شده در همین محل ساخته شد و در حال حاضر به نام «روضه ابی وقاص» خوانده می شود.

ترویج و گسترش اسلام توسط بازرگانان ایرانی و عمدتاً از طریق جاده ابریشم صورت گرفته‌است. آشنایی اکثر مسلمانان چین با کلمات و واژه‌های اصیل فارسی و استعمال این لغات در مکالمات روزمره زبان چینی مؤید این مدعا است.

حمله مغول به ایران بعنوان عاملی تسریع کننده، موجبات و امکانات گشایش راه رفت و آمد و مهاجرت مسلمانان ایرانی به چین و در نتیجه نفوذ فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی و نیز ترویج دین اسلام در آنجا را فراهم کرد و بخصوص زمان حکومت قوبیلای‌قاآن از نوادگان چنگیزخان و بنیانگذار دودمان یوان چین، روزگار اقتدار ایرانیان مسلمان و اوج رشد و شکوفایی اسلام در سرزمین چین بود.

پس از زوال دودمان مغولی یوان و در سلسله مینگ با عنایت خاص امپراتوران این دودمان، امکان نفوذ اسلام به سرزمین‌های نواحی میانی چین فراهم آمد و مساجد بسیاری در چین ساخته شد. شماری از ابنیه اسلامی مربوط به این دوره، نشان از رواج اسلام در نواحی داخلی و خاور چین دارد. مسافرت‌های گسترده علمی و فرهنگی میان اندیشمندان مسلمان چین و سرزمین‌های اسلامی در این دوره از عوامل اساسی گسترش اسلام در چین بود.

در دودمان چینگ نیز هر چند اسلام شاهد پیشرفت‌هایی به نواحی درونی و شمال شرقی چین بود، اما این دوره به خاطر ظلم و ستم و نیز تبعیض زمامداران چینگ، روزگار خیزش و شورش‌های مسلمانان چین برای خروج از زیر سلطه دودمان چینگ، احقاق حقوق دینی و ملی و نیز ایجاد یک دولت مستقل اسلامی بود. سرکوب شدید حرکت‌های مسلمانان توسط درمان دودمان چینگ یکی از عوامل رکود پیشرفت اسلام و فعالیت مسلمانان در سرزمین چین در این دوره بود.

معمولا اولین سوال دوستان ایرانی که برای اولین بار وارد چین می شوند، این است که، دین مردم چین چیست؟ هنگامی که در پاسخ می شنوند که ادیان اصلی چین، تائوییسم، بودیسم، اسلام و مسیحیت است و از میان این ها جمعیت مسلمانان چین از بیست میلیون نفر فراتر است، بسیار تعجب می کنند! اما، حقیقت همین طور است. از لحاظ جمعیت پیروان ادیان، اسلام و مسیحیت بزرگ ترین ادیان چین هستند و تعداد پیروان آن ها به طور جداگانه از بیست میلیون نفر فراتر است. به ویژه دین اسلام که خیلی زودتر از مسیحیت به چین راه پیدا کرده و میان مردم جا افتاده است.
دین اسلام، به طور رسمی، در سال 651 میلادی، زمان سلسله "تانگ" به چین راه یافت.

بر اساس اسناد تاریخی چین، عثمان، خلیفه سوم امپراطوری عرب برای اولین بار فرستاده ای را به چین اعزام کرد تا به پادشاه چین اصول دین اسلام و چگونگی یکپارچگی اقوام عرب را توضیح دهد. در این زمان، پس از آغاز ارتباطات میان دو امپراطوری، فرستاده ها و تاجرها به طور مداوم از جاده ابریشم زمینی و همچنین دریایی از امپراتوری عرب وارد کشور چین می شدند. به ویژه تاجرها که پس از ورود به چین، در مناطق ساحلی جنوبی مانند، "گوانگ جو"، "چوانگ جو" و "یانگ جو" گرد هم آمده و در آنجا سکونت می کردند. آنها کالاهایی بومی مانند ادویه، عاج و جواهر را به چین وارد می کردند و کالاهای بومی چین مانند، ابریشم، چای و لوازم چینی را به کشورهای خود می بردند.

از آن جا که پادشاهان سلسله های "تانگ" و "سونگ" از فعالیت های بازرگانی پشتیبانی می کردند، بنابراین بسیاری از بازرگان های عرب و ایرانی اجازه سکونت در چین داشتند. بر اساس اسناد تاریخی "زی جی تونگ جیان" تعداد بازرگان های عرب که به مدت چهل سال در شهر "چانگ آن" به طور مداوم سکونت داشتند و صاحب مسکن و مزارع هم بودند، به حدود چهار هزار نفر رسید. همچنین، در این رابطه چندین سند تاریخی دیگر هم وجود دارد که آن را یک راهب سرشناس در سلسله تانگ به نام "جیان جن" نگاشته است.

این راهب که معروف به انجام سفرهای بی سابقه به ژاپن است، در یکی از سفرهایش در جزیره "های نان" دهکده های ایرانی نشین زیادی را مشاهده کرده که در نوشته های خود به آن اشاره کرده است.

این دهکده های متصل به هم آن قدر وسیع بودند که اگر می خواستید طول آن را پیاده طی کنید، می بایستی پنج روز متوالی می گذراندید، همین طور پس از سه روز پیاده روی می توانستید عرض این منطقه را طی کنید! تا سلسله سیزدهم، مغولی ها بر قاره های اروپا و آسیا غلبه کرده و یک امپراطوری مغول ایجاد کردند که این امر سبب شد تا خارجی ها بتوانند به راحتی به چین مهاجرت کنند!

با این حال، برخی مسلمان های آسیای مرکزی نیز وارد چین شدند. آن ها و بازرگان های عرب و ایرانی چون دین و فرهنگ نزدیک به هم داشتند، با هم ترکیب شده و یک اقلیت جدید به نام "هوی" را در چین به وجود آوردند. در واقع، از میان اقلیت های مسلمان چین، اقلیت "هوی" دارای بیشترین جمعیت است که تعداد آن ها به بیش از نه میلیون نفر می رسد.

مسلمان های ملیت هوی در سراسر چین پراکنده هستند. تقریبا در هر استان چین، مردم ملیت هوی وجود دارند. به طور مثال، در پکن، مردم ملیت "هوی" به طور عمده در محله ای به نام "نیو جیه" زندگی می کنند.

علاوه بر ملیت هوی، ملیت های دیگر هم در چین به دین اسلام اعتقاد دارند.

چین، 55 اقلیت ملی دارد که ده اقلیت از جمله؛ "هوی"، "اویغور"، "قزاق"، "تاجیک"، "قرقیز"، "ازبک" و چند اقلیت دیگر پیرو دین اسلام هستند. اما از لحاظ جمعیت مسلمان ها، اقلیت هوی با جمعیت بیشتر در مقام اول قرار دارد که در سراسر چین پراکنده هستند و تعداد بیشتر آن ها به طور دسته جمعی در منطقه "نین شیا" زندگی می کنند که این منطقه به همین خاطر یک منطقه خودگردان است.

پس از اقلیت هوی، ملیت اویغور با جمعیت هشت میلیون نفری که در منطقه خودمختار شین جیانگ زندگی می کنند، دومین گروه از اقلیت های مسلمان چین هستند.

منطقه خودمختار شین جیانگ واقع در شمال غرب چین مساحتی برابر با ایران دارد. جمعیت این منطقه، بیست میلیون نفر است و هفت گروه از اقلیت ملی ساکن در این منطقه، پیرو دین اسلام هستند.

از میان این اقلیت ها، ملیت اویغور با جمعیت بیش از هشت میلیون نفر که قومیت اصلی این منطقه را شکل می دهد، از مسلمان ها هستند.

علاوه بر اویغورها، ملیت قزاق با جمعیت 1.3 میلیون نفر، دومین اقلیت ملی شین جیانگ است که مسلمان هستند. آنها به طور عمده در شهر "ایلی" و منطقه "آلتای شین جیانگ" زندگی می کنند. علاوه بر این دو ملیت، ملیت های تاجیک و قرقیز نیز به دین اسلام اعتقاد دارند، اما جمعیت آنها بسیار کم است.

جمعیت مسلمان چین بیشتر سنی مذهب هستند.

مطالعات اسلام شناسی در چین را می توان به چند بخش دسته بندی کرد:

الف- مطالعه در زمینه های اعتقادات اسلامی، فقه اسلامی و گروه های اسلامی آثار متعددی در مجله های ذیل چین آمده است.

«اسناد و مراجع درباره ادیان جهان»، «آسیای غربی و آفریقا»، «مطالعات حقوقی دیگر کشورها»، «ترجمه و تحلیل قوانین کشورهای دیگر» و «جهان اسلام»

ب- مطالعات درباره طبقات و فرقه های صوفیه.

1ـ فرقه نقشبندیه.

این طریقت که در قرن چهارده میلادی توسط بهاء الدین نقشبند بنیانگذاری شده بود، از قرن پانزدهم، بتدریج از «راه ابریشم» وارد شمال و شمال غرب چین کنونی شده نقشبندیه در چین در نیمه دوم قرن هیچدمهم در اثر ازدیاد تفاوت نظر بین رهبران آن، نحوه برخورد با فرهنگ کنفوسیوسی و بودایی، به دو شاخه بزرگ «نقشبندیه خوفیه» و «نقشبندیه جهریه» تقسیم شده منابع مهم چینی در این باره.

یک- «بررسی مسائل جامعه اسلامی در شمال غربی»، گائوجن فو.

دو- «تاریخ مختصر فرق اسلامی و تشکیلات صوفیه در چین» ماتون.

2 ـ فرقه قادریه

اندیشه قادریه توسط سه نفر از بزرگان صوفیه از ایران و آسیای مرکزی یعنی شیخ عبدالقادر گیلانی، خواجه عبد الله و هدایت الله آفاق خواجه در چین انتشار یافت.

از مهمترین پژوهش ها در این زمینه:

یک- وانگ شوئه های، درباره اقوام و ادیان در شهر لین شیا.

دو- سون جن یو، بررسی فرهنگ سنتی اسلام چین.

3 ـ حرکت های اخوانی و وهّابی در چین

گروههای اخوانی و وهابی (سلفیه) که حرکت های متاخر در چین هستند، تحت تاثیر اندیشه های بنیاد گرایی عربستان سعودی قرار دارند.

یک- ماکائون، اسلامی در چین.

دو- های شوئه وانگ، «درباره اقوام و ادیان در شهر لین شیان»

سه- رن، جی یو، «تاریخ اسلام»

4 ـ شیعه

اندیشه شیعی در چین در دو گروه اساسی تجلی می یابد. اول شیعیان به معنای اخص در کوههای پالیر (اسماعیلیه) و اطراف شهرهای ختن و یارغند (دوازده امامی) و دومی در شیعیان به معنای اعم که در طریقت های متعددی چون نقشبندیه، قادریه، کبرویه و غیره تشکیل یافته اند.

آثار مهم به زبان چینی در این موضوع عبارتند از:

یک- «اسلام در چین» از انتشارات استان لینگ شیا.

دو- دائره المعارف اسلامی چین، شورای نویسندگان دائره المعارف اسلامی چین. (انتشارات استان سی چوان)

سه- «پژوهشی در باب فرهنگ سنتی اسلام» نوشته سون، جی یو، انتشارات خلق گنسو.

این هم همه چیز در مورد اسلام در چین

یا علی

امیر

تجارت با چین و تخصص من

تجارت با امیر در چین

حوزه های کاری در این چند سال

1- خرید و واردات انواع گوشی سامسونگ و تبلت های لنوو
2- خرید و واردات انواع لپ تاب های ایسر و لنوو
3- مشاور خرید و واردات انواع قطعات موبایل
4- خرید و واردات انواع ذعال چوب ( باربیکیو و قلیان)
5- خرید و واردات انواع پودر بدنسازی
6- مشاور خریدو واردات ماشین آلات باطری سازی خودرو
7- مشاور خرید مواد اولیه تولید بنر تبلیغاتی
8- خرید و واردات انواع بنر تبلیغاتی و ملزومات تبلیغاتی
9- مشاور خرید و واردات دستگاه های چاپ ( زار - کونیکا )
10- مشاور خرید انواع مصالح ساختمانی ( از سرامیک کف تا.....)
11-و......

تخصص من در حوزه تجارت

1- دریافت ارز مبادلاتی برای کلیه کالاها در کوتاهترین زمان ممکن
2- انجام تشریفات گمرکی در چین و ایران در کوتاهترین زمان ممکن
3- حمل و نقل دریایی از هر بندری در چین با کمترین هزینه
4- ترانزیت کالا از بندر عباس به هر نفطه ایران با کمترین هزینه
5- دریافت نامه 121 گمرک در کوتاهترین زمان ممکن
6- بازرسی کالا و صدور گواهی بازرسی در هر نقطه از چین
و...

و مشاوره خرید و انجام کلیه امور تجاری در چین در تمام زمینه های ممکن

فکر کنید ... انتخاب محصول کنید.... تصمیم بگیرید .... و با من تماس بگیرید

نحوه ارتباط با من از طریق:

CELLPHONE:008615240244297
Education@irantochin.com
irantochin@gmail.com
viber number:09124583844
QQ NUMBER:2561016153
telegram number :008615240244297
what's app number: 008615240244297

لطفا با من تماس بگیرید تا کامل شما رو راهنمایی کن.

در همه زمینه ها در خدمت شما هستم.

تحصیلی - حقوقی - تجاری - توریستی - سرمایه گذاری - اقامت

یا علی مدد

خورشید پارسیان

خورشید تجارت پارسیان ایده آل

عزیزان امیر و چین دوستان محترم

مژده مژده مژده

به لطف خدا و نظر مولا علی و کمک دوستان عزیز شرکت خورشید تجارت پارسیان ایده آل در ایران تاسیس گردید.

کلیه امور تجاری, خدماتی در حوزه واردات و صادرات چین از حوزه های فعالیت این مجموعه میباشد.

این شرکت با مدیر عاملی اینجانب افتخار دارد تا بهترین خدمات را برای شما در حوزه های مختلف ارائه نماید.

وب سایت مجموعه پارسیان: www.sunpersian.com

تلفن تماس: 021- 476232 ( 10 خط )

آدرس: تهران- میدان پونک - خیابان شهید رمضانی یا کوچه یکم - پلاک 26 - واحد 5 - طبقه سوم

کنار ما, دست در دستان ما بااطمینان قدم در راه تجارتی پرسود در چین بردارید.

ارائه شده توسط: طراحی سایت گلها