کارخانه تولید ملزومات چاپ امیر در چین

کانال ما در تلگرام irantochinamir@

شرکت بازرگانی امیر در ایران

تحصیل,تجارت و سرمایه گذاری در چین

سلام به همه IranToChin دوست ها

نحوه ارتباط با من از طریق:

CELLPHONE:008615240244297
Education@irantochin.com
irantochin@gmail.com
viber number:09124583844
QQ NUMBER:2561016153
telegram number :008615240244297
what's app number: 008615240244297

لطفا با من تماس بگیرید تا کامل شما رو راهنمایی کن.

در همه زمینه ها در خدمت شما هستم.

تحصیلی - حقوقی - تجاری - توریستی - سرمایه گذاری - اقامت

یا علی مدد

تمام مطالب سایت بروز میباشد.

روش های درس خواندن در چین --- تجربه های خودم خارج از ایران

سلام به شما یاران خوب خودم و دوستداران ایران تو چین

اگه تا آخر این قسمت منو تحمل کنید ، میخوام در مورد یکی از سوالاتی بنویسم که تقریبا 90 درصد دانشجویان موقع اومدن به چین یا هر کشور خارجی براشون پیش میاد .

معمولا وقتی شما تصمیم میگیرید که برید به یک کشور خارجی برای ادامه تحصیل ، سوال مهمی که براتون پیش میاد اینه که آیا ما میتونیم به زبان انگلیسی درس بخونیم و یا اینکه درس خواندن به زبان انگلیسی چطوریه و چه سختیهایی داره .

خیلی از شما ها هم این مورد رو مثل یک غول میبینید سر راهتون که ممکنه به همین دلیل بی خیال اومدن بشید .

خوب یک چیز کاملا طبیعی هست چون من و همسرم هم با همین مورد رو به رو بودیم و خیلی استرس هم در این مورد داشتیم .

موقع اومدن هم در هیچ سایتی هیچ مطلبی در این مورد ندیدیم ، و امروز تصمیم گرفتم که دست به کیبورد بشم و همه شما رو از این استرس نجات بدهم .

پس ازتون خواهش میکنم اگه واقعا تصمیم به اومدن گرفته اید ، این قسمت رو تا آخر بخونید ، امیدوارم که شما روخسته نکنه و براتون مفید باشه .

برای نوشتن این قسمت ، تجربه های خودم و همسرم و دانشجویان زیادی رو که در طول این چند سال زندگی در خارج کشور دیده ام مینویسم امیدوارم که به دردتون بخوره .

تعداد روزها و ساعتهایی که در هفته باید کلاس برید :

مقطع لیسانس : تقریبا 4 الی 5 روز در هفته و روزی 4 الی 5 ساعت

مقطع فوق لیسانس به صورت کلاس درس : تقریبا 3 الی 4 روز در هفته و تقریبا روزی 3 ساعت

مقطع فوق لیسانس به صورت کلاس درس و تحقیق : تقریبا 2 الی 3 روز در هفته و روزی 2 الی 3 ساعت

مقطع فوق لیسانس به صورت تحقیق : کلاس نداره وفقط باید روی پروپوزالتون با کمک استاد راهنما تحقیق کنید و فقط ترم اول چند واحد میدهند که کلاسش خیلی کمه .

نا گفته نمونه کلا در چین در مقطع فوق لیسانس شما یه تعداد واحد رو میگذرونید و بقیه مدت فقط روی پایان نامه کار میکنید.معمولا 1 سالی دوره درسیتون طول میکشه.

مقطع دکترا :در این مقطع شما یکسال یا دو ترم درسهای تخصصی مورد نیاز رشتتون رو میخوانید و بعد از گذروندن دروس مورد نیاز بر روی پایان نامه کار میکنید.

دوره درسی بین یکسال تا یک سال و نیم طول میکشه و بعد به صورت تحقیقاتی هست و کلاس نداره و با کمک استاد راهنما روی پروپوزالتون تحقیق میکنید.

برای دوره دکترا در زمان تشکیل کلاس ها 3 الی 4 روز در دانشگاه کلاس دارید و بعد از اون با توجه به امکاناتی که دانشگاه اعم از اتاق و میز و کامپیوترو.. در اختیارتون میذاره باید کار تحقیقاتی و .. انجام بدیدد.روی روزی 4 الی 5 ساعت مطالعه حداقل حساب کنید اگر میخواهید با سواد بشید.

برای اولین روز که میرید سر کلاس تازه اولین روز یک زندگی سخت رو شروع میکنید ، نگران نباشید من میگم سخت که شما حسابی زبان و درس بخونید .

میرید سر کلاس ، یک استادی میاد سر کلاس و با لهجه خوب و یا بد ، کلی انگلیسی بلغور میکنه و شما هم همینطوری بهش نگاه میکنید و هر چی میگه ، بهش میگید اکی اکی ( OK OK ) ، شب که میائید خونه میبینید که هیچی از حرفهاش رو نفهمیدین ، اون لحظه میگید آخه این همه زبان خوندم پس کجای این مغز من رفته ؟ به به چه شود ...

خیلی ها در این مرحله از درس خوندن به زبان انگلیسی پشیمان میشن .ولی بزرگترین اشتباه رو میکنند حالا راهش رو که بگم میفهمید که اشتباه میکنند .

ببینید دوستان ، در 2 الی 3 هفته اول ، اگر شما بهترین باشید در زبان انگلیسی ، ممکنه که در هفته های اول هیچی از صحبتهای استاد رو نفهمید ، چون هم استرس دارید و هم اینکه اولین باره که نشستین سر یک کلاس درس دانشگاهی به زبان انگلیسی و دورتون پر است از قیافه های خارجی و آدم های جدید و اگه چین باشید که دور و برتون پر از چشم فندوقی و چشم بادامی و چشم گردوئی ، اینها هم خودش جالبه و به جای استاد به اینها نیگاه میکنید .(توی کلاس ما در چین بعضی از دروس عمومی دانشجویانی از فرانسه,ایتالیا,ترکیه,پاکستان,تونس,نپال و ویتنام و مالزی و..بودن)

هفته اول استاد کلی جزوه میده و شب به جای اینکه بیای درس رو بخونی ، تازه باید بیای و دیکشنری رو بزاری جلوت و کلمه هایی رو که معنی شون رو نمیدونی در بیاری و یاد بگیری مثلا میبینی توی یک صفحه 20 تا کلمه برات جدیده و تا به حال توی عمرت ندیدی ، تا بخوای این کار رو بکنی استاد 20 صفحه دیگه درس داده ، ولی شما تازه صفحه سوم هستید .به به چه شود ...

سخته نه ؟

آره سخته ولی راه حلی داره که این سختی ها رو آسان میکنه ، نگران نباشید همین طور برید جلو تا بهتون بگم چیکار کنید .

حالا بعضی مواقع هم استاد سر کلاس درس میده و همون لحظه باید هر چی استاد میگه یادداشت کنی ، یه چیزی مینویسی که وقتی شب میخوای از روش بخونی حتی نمیتونی یک کلمه ای از نوشته هات رو بخونی ، شاید بعد از چند دقیقه هم نوشته ها از صفحه دفترت راه بیافتند برن گوشه و کنار اتاق به به چه شود ...

مثلا توی دانشگاه ایران شاگرد اول بودی و همیشه سر کلاس مثل بلبل بودی ، حالا میای توی یک دانشگاه انگلیسی زبان ، استاد هر چی سوال میپرسه ، بغل دستیت که از کلاس اول ابتدائی به زبان انگلیسی درس خونده مثل بلبل جواب میده و تو همین طور نگاه میکنی ، خیلی ببخشید ها دنیا روی سرت خراب میشه دور از جونتون ، با خودتون میگید آخه این چه جایی بود که من اومدم ؟به به چه شود ...

استاد داره روی تابلو با اون دست خط عجیبش یک چیزی مینویسه که باید یادداشت کنی و موقع امتحان از روش بخونی ولی حتی نمیتونی یک کلمه از نوشته های استاد رو بخونی چه برسه که بنویسی ( بعد میگی قربون دست خط دکترها و نسخه نویسها ) .حالا حساب کن هر جلسه بالغ بر 20 صفحه درس میده ، به به چه شود ...

یا اینکه تازه استاد رسیده جاهای خیلی مهم کتاب و مسائل و حل تمرین و از اینجور برنامه ها ، تازه دلت تنگ شده واسه مامان بابات و حال و حوصله کلاس رفتن رو نداری ، غربت هم حسابی غلبه کرده ، 3 جلسه بعد میری میبینی یک کتاب رو استاد درس داده ، و با وضعیتی که داشتی باید 4 سال براش وقت بذاری که فقط اون کتاب رو بخونی ، حالا اگه شانس بیاری کتابش 400 صفحه باشه و بالای 600 صفحه نباشه ، به به چه شود ...

و هزاران چیز عجیب دیگه که اگه بهتون بگم همین الان موس مبارک را به سمت راست بالای صفحه هدایت خواهی کرد و با یک چپ کلیک بر روی ضربدر قرمز رنگ این سایت مهربان رو از جلوی چشمانتان حذف میکنید و میگید بابا ولش کن ، به به چه شود ...

اینها همه سختیهایی بود که بی برنامگی هنگام تحصیل در یک محیط خارجی باعث همشون هست و بعد از چند سال برمیگردی ایران با یک تریلی پر از نمره های زیر منفی یک ، به به چه شود ...

دوستان خوبم میخوام یک نصیحت برادرانه و دوستانه بهتون بکنم ، اگه واقعا توی ایران فقط شبهای امتحان درس میخوندی ، و اگه واقعا حال و حوصله هر روز درس خوندن رو نداری ، هیچ وقت به فکر رفتن به یک کشور خارجی نباشید .

اگه تا حالا اینطور بودی و واقعا میخوای کمر همت رو ببندی و بیای جلو پس این نصیحتها و تجربه ها رو خوب بخون و بگو یا حق و بیا جلو .

حالا بریم سر اصل مطلب...

وقتی که دیگه اومدی چین باید زندگیت بشه درس و دور همه چیز خط بکشی که بتونی حداقل سر جلسه امتحان یک حرفی داشته باشی و بعد از تحصیل با کوله باری پر از علم به کشور عزیزمان ایران برگردید و به مردم و کشورمان خدمت کنید و پیش خانوادت سربلند باشی .یادتون نره در چین هم باید زبان انگلیسیتون رو تقویت کنید و هم باید زبان چینی یاد بگیرید!!

روزهای اول که میری سر کلاس کاملا طبیعی هست که هیچی نفهمید ( ساری ) و هیچی از حرفهای استاد سر در نیارید . بعد از یکی دو هفته با لهجه استاد کاملا آشنا میشید و خیلی راحت میتونید با همکلاسی ها و اساتید ارتباط برقرار کنید .

اولین قدم این هست که برید با یک خارجی که هم درسش خوبه و هم دست خطش خوبه ، دوست بشید و حسابی باهاش گرم بگیرید ، چون براتون سخته که برای اولین بار در یک کلاس خارجی هم درس بخونید و هم حرفهای استاد رو یادداشت کنید .

اگه با یه خارجی که دست خطش خوب باشه ، دوست بشید ، آخر هر کلاس جزوش رو میگیرید و یک کپی میزنید و خیلی راحت میرید خونه میخونید ، با این کار دیگه سر کلاس وقتتون رو برای نوشتن نمیذارید بلکه برای گوش دادن به درس و استاد میذارید .

البته وقتی خوب راه افتادین دیگه خودتون جزوه بنویسید . حالا تا اینجا یک پله افتادی جلو .

و یک درس خون هم که پیدا کنید و زبانش حسابی خوب باشه که حسابی میتونه بهتون کمک کنه اگه همون که خطش خوبه ، درسش هم خوب باشه که عالیه ، تا اینجا دو پله افتادی جلو .

حالا دیگه وقتشه که همون هفته های اول برید و طرح دوستی رو با استاد بریزید و حسابی باهاش دوست بشید .

اینجا دانشجویان معمولا کتاب نمیخرند ، چون هر درسی که شما میگیرید معمولاد اساتید از چند کتاب متفاوت تدریس میکنند ، باید برید توی دفتر استاد وقتی که کلاس ندارید و تایم استاد هم خالیه ، و لیست کتابها و مواردی رو که ازشون تدریس میکنه بگیرید .همه کتابها هم در کتابخونه دانشگاه ها هست و میتونید رایگان استفاده کنید .

خواهش میکنم در این مورد اصلا خجالت نکشید و به استاد بگید که من تا حالا به زبان انگلیسی درس نخوندم و نیاز دارم که قبل از کلاس ، درسی رو که قراره تدریس بشه یک مروری بکنم . حتی اگه این مورد رو بگین کلی خوشش میاد و کلی بهتون کمک میکنه چون تازه فهمیده که اهل درس هستین .

اکثر اساتید هم خودشون جزوه دارند و بهتون میدهند .

با این کار هر جلسه استاد درسی رو که قراره هفته بعد تدریس کنه به شما میگه و شما میرید خیلی راحت قبل از کلاس لغاتی که از اون درس رو نمیدونید از دیکشنری درمیارید و ترجمه میکنید و میفهمید که درس چی هست و چی میخواد بگه و سر کلاس دیگه خیلی راحت حرفهای استاد رو میفهمید ، تا اینکه به یه جایی میرسید که دیگه کل لغات کتاب رو میدونید و سر امتحان خیلی راحت سوالات رو جواب میدین . این هم یک پله دیگه تا اینجا افتادی جلو . و به همین ترتیب برای همه کلاسها و درسها پیش برید مطمئنا بدون هیچ مشکلی از پس درسها بر میایید .

یک نکته ای هم بگم در مورد کسانی که کلاس درس دارند ، معمولا در همه دانشگاههای چین به این صورت هست که 25 درصد کل نمره پایانی رو اساتید اختصاص میدهند به کارهای کلاسی شما و 75 درصدش رو اختصاص میدهند به امتحان پایان ترم .

کارهای کلاسی به این صورت هست که در طول ترم استاد 2 الی 4 تا کار به شما میده که بهش میگن Assignment و یک تاریخ هم جهت تحویل هر کار مشخص میکنه که شما باید اینها رو خونه حل کنید و ببرید تحویل بدین اگر هم نبرید هیچ طوری نمیشه فقط اینکه از چشم های مهربان استاد میافتید و 25درص نمره اون درس رو هم میندازید دور به همین سادگی .البته در بعضی مواقع هم پروژه یا ارائه مطلب گریبونتون رو میگیره!!!

این موارد برای کسانی بود که ساختار تحصیلیشون به صورت کلاس درس هست و باید سر کلاس بشینند .(تقریبا همه)

و نکته بعدی اینکه از همون روز اول که درسی داده میشه ، اگه همون شب و بعد از کلاس درس رو نخونی ، دیگه باید بی خیالش بشید .

روزهای اول 4 سال قبل هیچ وقت از یادم نمیره !من وبانو فقط 4 ساعت در شبانه روز میخوابیدیم و بقیه روز یا دانشگاه بودیم یا تو خونه مشغول درآوردن لغت و ترجمه متن.شاید باور نکنید روزای اول فقط 2 تا 3 صفحه میخونیدیم.اما بعد از 6 ماه دیگه توی هر صفحه حداکثر 5 لغت بود که نمیدونستیم.همین باعث شد خیلی اعتماد به نفسمون بالا بره!!!خدا رو شکر الانم دیگه هیچ مشکلی نداریم و تونستیم به موفقیت های خوبی برسیم!این سختی که ما در یادگیری زبان انگلیسی کشیدیم برامون خیلی خوب بود چون دیگه اگر هر نقطه ای از دنیا بریم مشکلی نداریم و از طرفی دیگه یه امتیاز برامونه وقتی بر می گردیم ایران عزیز!!!

و اما کسانی که کلاس درس ندارند و ساختار تحصیلیشون به صورت تحقیقاتی هست چگونه میباشد(سال دوم به بعد) ؟

بعد از اینکه موضوع پایان نامتون مشخص شد دیگه شما ایدو استاد راهنما و کتابخونه!!!

و استاد به شما در طی تحصیل کمک میکنه که هدفی را که از اون طرح دارید بهش برسید . مثلا بعضی از اساتید خودشون اهداف اون پروپوزال یا پایان نامه رو میدهند و بهتون میگن که باید چه کارهایی بکنید و حتی کتابهایی هم معرفی میکنند که از اونها تحقیقاتتون رو انجام بدین .

هر هفته هم باید یک یا سه قرار ملاقات با استاد داشته باشید تا تحقیقاتی رو که کردین ارائه بدین و اشکالات رو برطرف کنید و به نتیجه نزدیک بشید .

بعضی اوقات هم اساتید خودشون در حال انجام تحقیق روی یک پروژه هستند و شما به جای پروپوزال و طرحتون میتونید به استاد کمک کنید و طرحش رو انجام بدین و تا اخر .

در این حال مثلا ممکنه استاد بهتون 20 تا کتاب معرفی کنه و بگه اینها رو از کتابخونه بگیر ببر خونه و 40 روز بعد خلاصه همرو برام بیار . خدا به خیر بگذرونه که همچین چیزی براتون پیش نیاد .

معمولا دانشجویانی که به صورت تحقیقاتی درس میخونند چون تقریبا وقتشون در اختیار خودشون هست یه خورده راحت تره ولی به شرطی که یک برنامه ریزی درست داشته باشند و بگن هر روز مثلا اینقدر برای تهیه گزارش برای فلان قسمت .

در این مورد هم یک نکته بسیار بسیار مهم بگم :

دوستانی که ساختار تحقیقاتی میخونند باید تا جایی که ممکنه روزهای اول خودشون رو حسابی به استاد نشون بدهند و به استاد ثابت کنند که اهل درس و تحقیق هستند و یک رابطه کاملا صمیمی و گرم بین خودتون و استادتون درست کنید ، مثلا اونقدری باهاش دوست بشید که هر از گاهی با هم برید بیرون و یک قهوه نوش جان کنید و با هم گپ بزنید ، توی این کار هم که همه تخصص دارند .

خدا نکنه روزی برسد که یک دانشجوی تحقیقاتی با استادش خدائی ناکرده بدرفتاری کنه و استاد هم بخواد اذیتش کنه . یا باید بی خیال تحصیل بشید و یا اینکه برای یک فوق لیسانس 127 سال وقت بذارید و برای یک دکترا 400 سال .

دیگه فکر کنم تا اینجا کافی باشه و حساب کار دستتون اومده باشه .

حتی در طول تحقیقتون اگه نیاز باشه میتونید از اساتید دیگر هم کمک بگیرید ولی اول استاد خودتون . به همین ترتیب پیش میرید البته وقتی برسید استاد کل برنامتون و راه کارها رو بهتون میده و میگه چیکار کنید چون معمولا هر استادی یک روش خاص خودش رو داره .

چند ساعت در روز درس بخونید ؟

اینجا ایران نیست دوستان و دروس به زبان فارسی نیست .

اگه میخوای بیای چین و واقعا برای درس میخوای بیای ، خودتون رو آماده کنید برای حداقل روزی 3 الی 4 ساعت درس خوندن .

اگه اینجا کمتر از این درس بخونید باور کنید نمیتونید نتیجه بگیرید .چینی ها بسیار آدمای منظم و در بسیار موارد سخت گیر

اگه روزی 3 الی 4 ساعت درس بخونید با راههایی که بهتون گفتم مطمئن باشید با معدل بالای 16 به راحتی مدرکتون رو خواهید گرفت و خیلی خوب همه چیز رو یاد میگیرید .

اگه حال درس خوندن نداری موس رو بگیر و روی علامت ضربدر قرمز رنگ سمت راست بالای همین صفحه کلیک کن و این سایت رو ببند و به چین اومدن فکر نکن ، چقدر کیف داره ها هی این رو میگم ، بابا این سایت هم گناه داره آخه هی میگیم ببندش ببندش .

امیدوارم که همه شما دوستان خوب که دارید میائین اینجا خیلی خیلی خوب درس بخونید که در کلاس درس و دانشگاه مثل همیشه بتونید پرچم ایران عزیز رو بالا نگه دارید . و با دست پر به ایران عزیز برگردین .

به امید موفقیت و پیروزی تک تک شما عزیزان هموطن در هر کجای دنیا که هستید .

یک دانشجوی ساده و مخلص شما

یا علی

امیر

تجارت با چین و تخصص من

تجارت با امیر در چین

حوزه های کاری در این چند سال

1- خرید و واردات انواع گوشی سامسونگ و تبلت های لنوو
2- خرید و واردات انواع لپ تاب های ایسر و لنوو
3- مشاور خرید و واردات انواع قطعات موبایل
4- خرید و واردات انواع ذعال چوب ( باربیکیو و قلیان)
5- خرید و واردات انواع پودر بدنسازی
6- مشاور خریدو واردات ماشین آلات باطری سازی خودرو
7- مشاور خرید مواد اولیه تولید بنر تبلیغاتی
8- خرید و واردات انواع بنر تبلیغاتی و ملزومات تبلیغاتی
9- مشاور خرید و واردات دستگاه های چاپ ( زار - کونیکا )
10- مشاور خرید انواع مصالح ساختمانی ( از سرامیک کف تا.....)
11-و......

تخصص من در حوزه تجارت

1- دریافت ارز مبادلاتی برای کلیه کالاها در کوتاهترین زمان ممکن
2- انجام تشریفات گمرکی در چین و ایران در کوتاهترین زمان ممکن
3- حمل و نقل دریایی از هر بندری در چین با کمترین هزینه
4- ترانزیت کالا از بندر عباس به هر نفطه ایران با کمترین هزینه
5- دریافت نامه 121 گمرک در کوتاهترین زمان ممکن
6- بازرسی کالا و صدور گواهی بازرسی در هر نقطه از چین
و...

و مشاوره خرید و انجام کلیه امور تجاری در چین در تمام زمینه های ممکن

فکر کنید ... انتخاب محصول کنید.... تصمیم بگیرید .... و با من تماس بگیرید

نحوه ارتباط با من از طریق:

CELLPHONE:008615240244297
Education@irantochin.com
irantochin@gmail.com
viber number:09124583844
QQ NUMBER:2561016153
telegram number :008615240244297
what's app number: 008615240244297

لطفا با من تماس بگیرید تا کامل شما رو راهنمایی کن.

در همه زمینه ها در خدمت شما هستم.

تحصیلی - حقوقی - تجاری - توریستی - سرمایه گذاری - اقامت

یا علی مدد

خورشید پارسیان

خورشید تجارت پارسیان ایده آل

عزیزان امیر و چین دوستان محترم

مژده مژده مژده

به لطف خدا و نظر مولا علی و کمک دوستان عزیز شرکت خورشید تجارت پارسیان ایده آل در ایران تاسیس گردید.

کلیه امور تجاری, خدماتی در حوزه واردات و صادرات چین از حوزه های فعالیت این مجموعه میباشد.

این شرکت با مدیر عاملی اینجانب افتخار دارد تا بهترین خدمات را برای شما در حوزه های مختلف ارائه نماید.

وب سایت مجموعه پارسیان: www.sunpersian.com

تلفن تماس: 021- 476232 ( 10 خط )

آدرس: تهران- میدان پونک - خیابان شهید رمضانی یا کوچه یکم - پلاک 26 - واحد 5 - طبقه سوم

کنار ما, دست در دستان ما بااطمینان قدم در راه تجارتی پرسود در چین بردارید.

ارائه شده توسط: طراحی سایت گلها