کارخانه تولید ملزومات چاپ امیر در چین

کانال ما در تلگرام irantochinamir@

شرکت بازرگانی امیر در ایران

تحصیل,تجارت و سرمایه گذاری در چین

سلام به همه IranToChin دوست ها

نحوه ارتباط با من از طریق:

CELLPHONE:008615240244297
Education@irantochin.com
irantochin@gmail.com
viber number:09124583844
QQ NUMBER:2561016153
telegram number :008615240244297
what's app number: 008615240244297

لطفا با من تماس بگیرید تا کامل شما رو راهنمایی کن.

در همه زمینه ها در خدمت شما هستم.

تحصیلی - حقوقی - تجاری - توریستی - سرمایه گذاری - اقامت

یا علی مدد

تمام مطالب سایت بروز میباشد.

سرگذشت کنفسیوس در چین

سلام به همه کنفسیوس دوست ها!!!!

در این قسمت در ارتباط با کنفسیوس براتون مطالبی قرار دادم.امیدوارم استفاده کنید.

کنفوسیوس، چنان که معروف است، حکیم پرآوازه چینی است. به اعتقاد برخی افراد، کنفوسیوس برای ملت چین و گروهی از مردم خاور دور، حالت نیمه پیامبر دارد. عده ای هم با شنیدن نام کنفوسیوس، نام و حکمت سقراط برایشان تداعی می شود.
چینی ها در حالی که صحبت از کنفوسیوس به میان آید، به فکر یک سری چیزهایی مثل اخلاق، فرهنگ، کتاب "لون یو"، آموزش و پرورش و موارد دیگر می افتند. کنفوسیوس آن قدر برای فرهنگ چین مهم است که هنگام اشاره به فرهنگ سنتی چین، نام یک شخصیت در اذهان زنده می شود و او کسی جز کنفوسیوس نیست. در جامعه چین هیچکس به اندازه «کنفوسیوس» تاثیرگذار نبوده است به همین دلیل هر کسی تا اندازه ای در باره او می داند و کم و بیش تحت تاثیرتئوری مکتب «کنفوسیوس» قرار گرفته است.

کنفوسیوس در دوره 551 تا 479 قبل از میلاد زندگی می کرد. یعنی تقریبا در دوره هخامنشیان در ایران و در اروپا هم امپراتوری رم هنوز ایجاد نشده بود. آن زمان سلسله "جوو شرقی" (دونگ جوو) حاکم چین بود. امپراتوری جوو از 7 ایالت فوق العاده مستقل تشکیل می شد که در واقع هر ایالت یک کشور محسوب می شد و برای خودش یک شاه داشت. کنفوسیوس در ایالت "لو" که بخشی از استان شانگ دون کنونی است، به دنیا آمد. پدر کنفوسیوس به نام "شو لیان هه" (叔梁纥) افسری بازنشسته بود که با شرکت در جبهه‌های نبرد موفق شده بود تا با رضایت پادشاه زمین هایی را به تملک خود دربیاورد. او سه همسر داشت. زن اول او 9 دختر به دنیا آورد، اما هیچ پسری نداشت.

از این رو، شو لیان هه به این امید که دارای فرزند پسر شود، همسر دوم اختیار کرد. زن دوم یک پسر به دنیا آورد، اما متاسفانه او از ناحیه پا معلول بود و نمی توانست حرکت کند. ولی از آن جا که شو لیان هه هنوز دوست داشت که صاحب فرزند پسر بشه، بالاخره برای سومین بار با زنی به نام "یان جنگ زای" (颜徵在) ازدواج کرد که او برای لیان شو هه پسری سالم به دنیا آورد و این پسر همان کنفوسیوس بود. از آن جا که مادر کنفوسیوس قبل از به دنیا آوردن او در تپه ای به نام "نی چیو" (尼丘) دعا کرده بود، نام کنفوسیوس را "کونگ چیو" گذاشت. "چیو" یعنی تپه". نام کنفوسیوس بعدها به منظور احترام برای او برگزیده شد. در واقع کنفوسیوس برگرفته شده از اسم فامیل او یعنی "کونگ" و "فو زی" است، یعنی استاد بزرگ.

زمانی که کنفوسیوس 3 سال داشت، پدرش فوت کرد. تحت فشار زن اول پدرش، مادر کنفوسیوس ناچار به ترک خانه به همراه کنفوسیوس شد و به شهر دیگری به نام "چیویه لی" (阙里) رفت.

اما کنفوسیوس در سن 19 سالگی، با دختری به نام "جی گوان شی" (丌官氏) ازدواج می کند که او یک سال پس از ازدواج پسری به نام "کونگ لی" (孔鲤) برای کنفوسیوس به دنیا می آورد.

او از 20 سالگی شروع به فعالیت در زمینه سیاسی می کند. اما کنفوسیوس، در دوران جوانی در پست های سطح پایین مانند مدیریت بر انبارها و چراگاه ها فعالیت می کند تا این که در سن 51 سالگی شهردار یکی از شهرهای کشور می شود و یک سال پس از آن در وزارت راه و ساختمان کار می کند و از آن پس نیز سمتی در وزارت دادگستری می گیرد و سال ها بعد نخست وزیر موقت کشور "لو" می شود.

اما بعدها به خاطر اصول خاص خود و وفاداری اش به شاه "لو" و خانواده امپراتوری "جووی شرقی" اقدامات و اصلاحاتی به ضرر برخی مقامات دولت انجام می دهد که این مساله باعث می شود که او نتواند اندیشه های کشورداری خود را در کشور "لو" به عمل بیاورد و در سن 55 سالگی مجبور به ترک وطن خود برای تبلیغ اندیشه هاش در دیگر کشورها می شود. او به کشورهای وی، تساو، سونگ، جنگ، چن و چو رفت، اما در هیچ کدام از این کشورها موفق نشد تا اندیشه های کشورداری خود را به حاکمان آنها بقبولاند. پس از 13 سال، یعنی در 68 سالگی، کنفوسیوس به وطن خود، یعنی کشور "لو" بر می گردد.

هر چند او بسیار مورد احترام مقامات کشور بود، اما به سمت مهمی منصوب نشد. او با توجه به این که نتوانست اندیشه های کشورداری خود را مورد توجه و استفاده دولتمردان قرار بدهد، بنابراین تصمیم گرفت تا دیگر در فعالیت های سیاسی شرکت نکند و همه اوقات و انرژی خود را به تنظیم کتاب و آموزش اندیشه های اخلاقی، سیاسی، اقتصادی و حتی هنری به شاگردان و پیروان خودش اختصاص بدهد.

البته گفتنی است که او سه هزار شاگرد داشت که بسیاری از آنها بعدها جزو شخصیت های بزرگ شدند.

کنفوسیوس در سن 72 سالگی یعنی 479 قبل از میلادی در گذشت.

کنفوسیوس می فرماید: سه نوع دوستی است که در همه جا پر سود و با ارزش است و سه نوع دوستی دیگر هست که زیان آور و باعث پشیمانی است : دوستی با کسانی که در دوستی خود پایدار و با وفا هستند، دوستی با کسانی که درستکار و راستگویند و دوستی با آنان که تجربه بسیار دارند، سودمند است. ولی دوستی و رفاقت با چاپلوسان، ریاکاران و یاوه گویان موجب بدبختی و رسوایی است.
جملات کنفوسیوس آن قدر زیبا و مفید هستند که واقعا این ارزش را دارند که چندین بار خوانده بشوند، تا در رفتارمون تاثیر گذار باشد.

در واقع کنفوسیانیسم، سیستم کهن اخلاقی و فلسفی چین است که ریشه در آموزه های کنفوسیوس دارد که تاثیری عمیق بر فرهنگ و تاریخ آسیای شرقی گذاشته است.

کنفوسیانیسم، به مجموعه اندیشه هایی گفته می شود که بر اساس اندیشه های کنفوسیوس و با گسترش این اندیشه ها از سوی پیروانش سال ها پس از او، اشاره می شود. کسی که اندیشه های کنفوسیوس را گسترش داده و مکتب کنفوسیانیسم را کامل تر ساخته است، کسی نیست، جز "منسیوس" (孟子) . او که تقریبا یک صد سال پس از درگذشت کنفوسیوس به دنیا آمد، یکی از شاگردان نوه کنفوسیوس بود. او هم مثل کنفوسیوس برای تبلیغ اندیشه های کنفوسیالیستی به کشورهای زیادی سفر کرد. ولی او هم نتوانست این اندیشه ها را به حاکمان آن کشورها بقبولاند. اما بهرحال با تلاش بسیار، او مکتب کنفوسیالیسم را گسترش داد. جایگاه منسیوس در این زمینه بسیار ارزشمند و مهم است. هنگامی که پیروان کنفوسیالیسم به مکتب کنفوسیالیسم اشاره می کنند، از آن به عنوان اندیشه های "کونگ منگ" (کونگ نام فامیلی کنفوسیوس و منگ نام فامیلی منسیوس است) یاد می کنند.

مکتب کنفوسیانیسم در دوران شاهنشاهی دو هزار ساله حاکم چین بود و مردم چین از آن پیروی می کردند. اما تا سال 1840، زمانی که انگلیسی ها با ناو ها و توپخانه های خود درهای بسته چین را به زور باز کردند، گویا در آن زمان، چینی ها اعتماد خودشان را نسبت به این مکتب از دست دادند مخصوصا پس از پایان دوران پادشاهی در سال 1912 با بروز جریان به اصطلاح "فرهنگ نوین" عده ای تلاش کردند تا این عقیده را جابیندازند که مکتب کنفوسیانیسم مانع پیشرفت ملت می شود.

این پدیده تا 30 سال اخیر همزمان با قوی شدن مجدد کشور بهبود یافت. مخصوصا با افزایش ارتباطات چین با دیگر کشورها در سال های اخیر، حاکمان ما متوجه شدند که پیام های نیک و خوش که از سوی دولت چین صادر می شود، از سوی دیگر کشورها موجب سو تفاهم می شود، مثلا سازش پیشدستانه و فروتنی که در فرهنگ چین اخلاقی خوش تلقی می شود، به دید دیگر کشورها نشانه حیله گری چین است. از این رو، آشنایی با فرهنگ چین لازم الاجرا به نظر رسید که این آشنایی با فرهنگ چین در واقع باید از طریق آشنایی با کنفوسیوس و مکتب کنفوسیانیسم شروع می شد. از این رو، چین اکنون در حال ایجاد انستیتوی کنفوسیوس در سراسر جهان است. تا کنون، چین نزدیک به هزار انستیتوی کنفوسیوس در سراسر جهان ایجاد کرده است. در ایران هم انستیتوی کنفوسیوس زیر مجموعه دانشگاه تهران در اوت 2008 ایجاد شد.

این موسسه در ایران هم تاسیس شده است. اتفاقا در اولین کمیسیون فرهنگی میان کشور جین و ایران، ایجاد موسسات کنفوسیوس در ایران و فعالیت های گسترده آن، جزو موارد ضروری در این نشست بود که مطرح شد.

این موسسه داخل ساختمان زبان های خارجه دانشگاه تهران در خیابان انقلاب ایجاد شده است. اتفاقا خیابان انقلاب یکی از مراکز فروش کتاب و در نهایت محل رفت و آمد جوانان و دانشگاهیان است و با این توصیف، محل خوبی برای ایجاد این مرکز انتخاب شده است.

منزل و مقبره این حکیم در شهر "چیو فو" استان "شانگ دونگ" قرار دارد. این شهر به سه جای دیدنی "کونگ فو"، "کونگ میایو" و "کونگ لین" (孔府、孔庙、孔林) یعنی منزل، معبد و مقبره کنفوسیوس معروف است.

س: کونگ فو در واقع منزل خود کنفوسیوس نیست، بلکه متعلق به یکی از نوه هایش اوست. اما در طول هزاران سال تاریخ امپراتوری چین، حاکمان کشورمان به خاطر احترام به کنفوسیوس از آن به خوبی حفاظت کرده اند. معبد کنفوسیوس در واقع آخرین اقامتگاه کنفوسیوس و جایی بود که کنفوسیوس در آنجا در گذشت. و مقبره کنفوسیوس جایی است که کنفوسیوس، برخی شاگردان و نسل های بعدی خانواده اش در آن جا دفن شده اند.

خب شهر چیو فو خیلی از پکن دور نیست. با قطار سریع السیر به راحتی و در عرض دو سه ساعت می توان از پکن به مقصد رسید.

یا علی

امیر

تجارت با چین و تخصص من

تجارت با امیر در چین

حوزه های کاری در این چند سال

1- خرید و واردات انواع گوشی سامسونگ و تبلت های لنوو
2- خرید و واردات انواع لپ تاب های ایسر و لنوو
3- مشاور خرید و واردات انواع قطعات موبایل
4- خرید و واردات انواع ذعال چوب ( باربیکیو و قلیان)
5- خرید و واردات انواع پودر بدنسازی
6- مشاور خریدو واردات ماشین آلات باطری سازی خودرو
7- مشاور خرید مواد اولیه تولید بنر تبلیغاتی
8- خرید و واردات انواع بنر تبلیغاتی و ملزومات تبلیغاتی
9- مشاور خرید و واردات دستگاه های چاپ ( زار - کونیکا )
10- مشاور خرید انواع مصالح ساختمانی ( از سرامیک کف تا.....)
11-و......

تخصص من در حوزه تجارت

1- دریافت ارز مبادلاتی برای کلیه کالاها در کوتاهترین زمان ممکن
2- انجام تشریفات گمرکی در چین و ایران در کوتاهترین زمان ممکن
3- حمل و نقل دریایی از هر بندری در چین با کمترین هزینه
4- ترانزیت کالا از بندر عباس به هر نفطه ایران با کمترین هزینه
5- دریافت نامه 121 گمرک در کوتاهترین زمان ممکن
6- بازرسی کالا و صدور گواهی بازرسی در هر نقطه از چین
و...

و مشاوره خرید و انجام کلیه امور تجاری در چین در تمام زمینه های ممکن

فکر کنید ... انتخاب محصول کنید.... تصمیم بگیرید .... و با من تماس بگیرید

نحوه ارتباط با من از طریق:

CELLPHONE:008615240244297
Education@irantochin.com
irantochin@gmail.com
viber number:09124583844
QQ NUMBER:2561016153
telegram number :008615240244297
what's app number: 008615240244297

لطفا با من تماس بگیرید تا کامل شما رو راهنمایی کن.

در همه زمینه ها در خدمت شما هستم.

تحصیلی - حقوقی - تجاری - توریستی - سرمایه گذاری - اقامت

یا علی مدد

خورشید پارسیان

خورشید تجارت پارسیان ایده آل

عزیزان امیر و چین دوستان محترم

مژده مژده مژده

به لطف خدا و نظر مولا علی و کمک دوستان عزیز شرکت خورشید تجارت پارسیان ایده آل در ایران تاسیس گردید.

کلیه امور تجاری, خدماتی در حوزه واردات و صادرات چین از حوزه های فعالیت این مجموعه میباشد.

این شرکت با مدیر عاملی اینجانب افتخار دارد تا بهترین خدمات را برای شما در حوزه های مختلف ارائه نماید.

وب سایت مجموعه پارسیان: www.sunpersian.com

تلفن تماس: 021- 476232 ( 10 خط )

آدرس: تهران- میدان پونک - خیابان شهید رمضانی یا کوچه یکم - پلاک 26 - واحد 5 - طبقه سوم

کنار ما, دست در دستان ما بااطمینان قدم در راه تجارتی پرسود در چین بردارید.

ارائه شده توسط: طراحی سایت گلها